Hakkımızda

Legume Cafe Bakery, 2020 yılında pandeminin başlangıcında kuruldu. Kafelerin ve restoranların kapandığı dönemde biz, aylarca kepenklerimizi kapatıp, nasıl daha lezzetli ve sağlıklı ve doğal gıdalar ortaya çıkartırız diye araştırmalar yaptık. Önceleri sadece nohut ve mercimeği çimlendirip, bunlardan un yapıp, elde edilen unlardan da makarna yapmaktı amacımız. Glutensiz, sağlıklı gıda üretmek istiyorduk. Derken, ekmek yapmak, simit yapmak kek ve poğaça yapmak ve bilimum unlu mamülleri glutensiz üretmek istedik. Bunun için pek bir yazılı kaynak da yoktu. Dolayısıyla her şeyi deneme-yanılma metoduyla yapmamız gerekti. İşte bu nedenle de aylarca çalıştık. Seçkin mutfak sanatları ve gastronomi okullarından mezun ve glutensiz mutfağa ilgi duyan arkadaşlar ekibimize katıldılar. Onların da değerli emekleriyle birlikte zengin bir ürün gamına ulaştık ve ürünlerimizin sayısı her geçen gün artmaya da devam ediyor. Beş çeşit kendi özel un karışımımız, 5 çeşit de kendi ürettiğimiz çimlendirilmiş bakliyat unumuz var. Ayrıca dışarıdan da iki üç çeşit glutensiz un temin ediyoruz. Bunlardan yaptığımız ürünlerimizin iki ortak noktası var: Lezzetli ve glutensiz.
Bakliyat unlarımızın nişasta oranı düşük oluyor. Tatlılarımızda doğal şeker kullanıyoruz ve ürünlerimiz tok tutuyor. Tamamen faydaya yönelik çalışıyoruz.

Çölyak, haşimato, huzursuz bağırsak sendromu ve çeşitli bağırsak alerjilerinden rahatsız olanlar dışında sağlıklı beslenmek amacıyla glutensiz yemeğe başlayan kişiler ve sağlıklı beslenmek isteyen herkes keyifle ürünlerimizi tüketebilirler.